TAbletki na odchudzanie z piperyną

Piperyna to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów i poprawić swoją dotychczasową sylwetkę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie największe zalety ma Piperyna na odchudzanie i czy rzeczywiście warto skorzystać z jej dobrodziejstwa.

Co warto wiedzieć?

Piperyna najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak zwykły alkaloid, który występuje nie tylko w owocach, ale również w korzeniach pieprzu czarnego. Produkt ten może pochwalić się drogocennymi właściwościami stymulującymi układ trawienny. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale tabletki odchudzające na bazie Piperyny pobudzają wydzielanie enzymów trzustkowych i wielu innych enzymów, które biorą bezpośredni udział w trawieniu. Warto wspomnieć również i o tym, że produkt ten może pełnić rolę antyoksydacyjne oraz przeciwbólowe. Godne polecenia są przede wszystkim tabletki Piperinox, które dodatkowo bardzo pozytywnie wpływają na funkcję układu nerwowego.

Skuteczne tabletki na odchudzanie

Głównym zadaniem tabletek na odchudzanie na bazie Piperyny jest oczywiście hamowanie namnażania się komórek tłuszczowych. Jest to idealny wybór dla osób, które są na diecie obfitujące w tłuszcz, ponieważ znacząco zmniejsza się odkładanie tkanki tłuszczowej. Tabletki Piperinox dają uczucie sytości, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest utrzymać dietę. Specjaliści od dietetyki zalecają, aby z Piperyny skorzystały również te osoby, które są na diecie redukcyjnej.

Jak działa Piperyna?

Piperyna wzmaga procesy wytwarzania ciepła (termogenezy), podczas których nasz organizm spala kalorie. Preparat ten wzmaga także proces spalania tkanki tłuszczowej (tzw. proces lipolizy). Najnowsze badania wykazały również, że Piperyna znacząco zakłóca aktywność genów, które odpowiedzialne są za kontrolowanie komórek tłuszczowych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że tabletki na odchudzanie mogą skutecznie blokować komórki tłuszczowe. Pamiętać należy jednak o tym, że systematyczne przyjmowanie tabletek z Piperyną nie spowoduje automatycznie chudnięcia. Warto postawić także na dietę i aktywność fizyczną.

zobacz też: Natka pietruszki – witaminy, składniki mineralne, właściwości zdrowotne

Nie tylko odchudzanie?

Piperyna może pomóc nie tylko na odchudzanie, dlatego też warto skorzystać z jej dobrodziejstwa. Tabletki na bazie Piperyny mogą pomóc w zapobieganiu raka piersi oraz w jego leczeniu. Piperyna oraz jej pochodne mogą pomóc także w namnażaniu melanocytów, dlatego też jest to idealny preparat dla osób, które mają mniejsze lub większe problemy z bielactwem. Na półkach sklepowych można znaleźć także tabletki z Piperyną na lepszą pamięć i depresję. Najnowsze badania wykazały, że systematyczne przyjmowanie Piperyny może pomóc przy upośledzeniu zdolności zapamiętywania. Produkt ten znacząco spowalnia neurodegenerację, dzięki czemu można zapobiec chorobie Alzheimera. Na samym końcu warto wspomnieć i o tym, że dużym zainteresowaniem cieszą się także tabletki z Piperyną na trawienie oraz lepsze przyswajanie witamin. Docenić należy także właściwości antybakteryjne i przeciwbólowe.

źródła:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17987447/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2816554/

https://arthritis-research.biomedcentral.com/articles/10.1186/ar2662

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/1541-4337.12246

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2590098620300142

https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/clinical-trials/intervention/piperine-extract-standardized

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fnagi.2019.00206/full

https://www.eurekaselect.com/134971/article

https://www.healthline.com/nutrition/turmeric-and-black-pepper

https://www.umassmed.edu/nutrition/blog/blog-posts/2019/6/using-black-pepper-to-enhance-the-anti-inflammatory-effects-of-turmeric/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *